Sean Webster

Rodzaj: Wydarzenia muzyczne
Start: 04.05.2017 - 19:30
Koniec: 04.05.2017 - 21:30
MAPA 335x267

To doskonały frontman, gitarzysta i wokalista w trio mającym sporą reputację w brytyjskim światku bluesrockowym i rockowym. Od powstania zespołu w 2003 roku podbijają serca publiki zarówno na wyspach jak i w Europie.

Rok 2004 był znaczący - Sean wydał debiutancki album 'Long Time Coming'. Zwróciło to uwagę szerszej publiki po raz pierwszy i stanowiło pokaz możliwości gitarowych Sean'a. Sean jako gitarzysta łączy wiele różnorodnych inspiracji, których wachlarz rozciąga się od Alberta Collinsa, Erica Claptona przez Marka Knopflera, Gary Moore'a a do SRV - a to oczywiście nie wszystko..

Wokal Sean'a brzmi bogato, seksownie z pomrukiem w dolnym rejestrze przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryan'a Adams'a czy też Jonny'ego Lang'a.

W 2005 roku zespół zagrał wiele koncertów w całej Wielkiej Brytanii włączając w to występy na żywo na Burnley Festival, Maryport Festival i na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne, w sierpniu.

Druga płyta Sean'a zatytułowana "If Only" wykroczyła poza granice muzyki bluesowej, trafiając do szerszej i często młodszej publiki.
Od kiedy wystąpił na Gdynia Blues Festival na stałe podbił serca gdyńskiej publiki.

Blues Club Gdynia, ul. Portowa 9
www.bluesclub.pl

Maj 2017