10. Urodziny Experymentu

Rodzaj: Wydarzenia Inne
Start: 01.06.2017 - 09:00
Koniec: 04.06.2017 - 19:00
MAPA 335x267

Pierwsze na Pomorzu centrum nauki obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji - od wystrzałowych pokazów przed budynkiem po prezentacje naszych najmłodszych naukowców. Wielkie świętowanie potrwa od 1 do 4 czerwca.

Jak co roku, wielkie świętowanie urodzin połączymy z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem CNE będą czekały na Was wystrzałowe niespodzianki. Musicie to zobaczyć!

Z kolei w weekend 3 i 4 czerwca przygotowaliśmy dla Was szereg wyjątkowych atrakcji na naszej wystawie głównej, w tym m.in.:

- The Best of Experyment, czyli pokazy najlepszych i najciekawszych eksperymentów naukowych w wykonaniu naszych edukatorów.
- prezentacje kół naukowych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz prezentacje Wydziałów Akademii Marynarki Wojennej - studenci i wykładowcy z uczelni wyższych, z którymi na co dzień współpracujemy, zaprezentują eksperymenty z fizyki, chemii czy mechaniki oraz pokazy najnowszych technologii podwodnych.
- wystąpienia Małych Naukowców Polskiej Akademii Dzieci oraz laureatów konkursu "Bęc jabłkiem w głowę" - opowiedzą Wam o swoich badaniach i odkryciach,
- wspólny pokaz Centrum Nauki Humanitarium i Experymentu - razem z naszym gośćmi z Wrocławia przygotowaliśmy prawdziwe naukowe show.

W dniach 1-4 czerwca bilety na wystawę (w tym atrakcje urodzinowe) będą dostępne dla wszystkich - i dzieci, i dorosłych, w specjalnej cenie: 12 zł.

Experyment Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek III)

www.experyment.gdynia.pl

Czerwiec 2017