Gdyński piknik energetyczny

Rodzaj: Wydarzenia Inne
Start: 21.06.2017 - 10:00
Koniec: 21.06.2017 - 16:00
MAPA 335x267

W środę, 21 czerwca od 10.00 do 16.00 na Placu Grunwaldzkim po raz pierwszy odbędzie się „Gdyński piknik energetyczny”. Centrum Nauki Experyment jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Specjalne atrakcje, w tym m.in. konkursy, warsztaty ekologiczne i energetyczne angażujące całe rodziny przygotowało Centrum Nauki Experyment. Tematem przewodnim naszych pokazów będzie fizyka i elektryczność. Edukatorzy Experymentu wspólnie z uczestnikami pikniku przeprowadzą liczne doświadczenia.

Główną ideą pikniku jest upowszechnienie wiedzy o niskoemisyjnej energetyce wśród konsumentów energii. Oprócz nowinek technicznych, m.in. takich jak pojazdy elektryczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, praktycznych porad udzielać będą doradcy energetyczni WFOŚiGW, a u pracowników Samodzielnego Referatu ds. Energetyki będzie można uzyskać informację o wsparciu finansowym na likwidację pieców węglowych.

Część piknikowych atrakcji odbywać się będzie w InfoBox Obserwatorium Zmian. Od godziny 10:00 organizatorzy zapraszają na pokazy filmów, wykłady edukacyjne oraz prezentację aplikacji „Miasto pełne energii” połączonej z quizem z nagrodami.

Dla najbardziej aktywnych uczestników pikniku, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, przewidziano liczne nagrody. Wstęp wolny.

www.experyment.gdynia.pl

Czerwiec 2017