Letnia Scena Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza

Adres:Plaża w Orłowie, 81-526 Gdynia
Telefon:
mapa

Opis

W 1996 roku na plaży koło mola w Orłowie zainaugurowała swoją działalność Scena Letnia Teatru Miejskiego im W. Gombrowicza w Gdyni. To jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie widzowie pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal oglądają przygotowane spektakle. Na Scenie Letniej odbywają się także wieczory kabaretowe, recitale piosenek i inne imprezy plenerowe. Wydarzenia odbywają się codziennnie wieczorem, zazwyczaj od końca czerwca do połowy sierpnia.

Konstrukcja sceny idealnie wpisuje się w klimat gdyńskiej plaży, ale także krajobraz Orłowa i Gdyni. Tworzą ją trzy części: widownia z 312 miejscami, skierowana w stronę morza i oddalona od niego o 20 m, kawiarnia z 88 miejscami i podestem - sceną, na której również mogą być realizowane małe formy teatralne. Zaplecze garderobiane znajduje się pod konstrukcją trybuny.  Po sezonie scena zostaje rozebrana i pojawia się ponownie za rok.

Parking dla widzów Sceny Letniej znajduje się w Parku Kolibki. Dojście do sceny, ul. Świętopełka, jest oznakowane, podobnie jak trasa wiodąca od poprzedniej lokalizacji sceny, przy orłowskim molo.